Rajd Zaruskiego 2018

20 września piękne słońce powitało wszystkich uczestników Szkolnego Rajdu Zaruskiego. O godz. 8.00 uczniowie klas1-8 z wychowawcami i rodzicami pod kierunkiem przewodników tatrzańskich wyruszyli na górskie szlaki. Celem wędrówek były m.in. Dolina Strążyska, Sarnia Skałka, Dolina ku Dziurze, Dolina Kościeliska i Przysłop Miętusi, Hala Kalatówki, Kasprowy Wierch, Hala Gąsienicowa oraz majestatyczny Czarny Staw Gąsienicowy, Rusinowa Polana wraz z Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach, Kopieniec i górujące nad szkołą skały Nosala. Wszystkim wędrowcom towarzyszyły piękne słowa świętego Jana Pawła II „ Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, kontakt z przyrodą daje pogodę ducha”.