Przyroda zawsze zaskakuje i zachwyca

10 maja 2022r. uczniowie klasy II b wybrali się do Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie poszerzyli swoją wiedzę na temat zwierząt żyjących w Tatrach. Dowiedzieli się, że biała plamka, którą lis ma na ogonie nosi nazwę kwiatek. Lis jest nazywany brudaskiem, przechyrą. Chodzi jak modelka, zostawia tropy ułożone w sznureczek. Dzięcioł ma bardzo długi język, na którym są haczyki pomagające chwycić owada. Kozica w zimie ma czarne futro, nie bez znaczenia. Chodzi o to, by czarny kolor przyciągał promienie słońca i dodatkowo ogrzewał zwierzę. Futro kozicy jest wielowarstwowe, a rogi nazywają się haki. Świstak jest bardzo czystym zwierzęciem, w norze znajduje się specjalne miejsce, gdzie załatwia swoje potrzeby. Spędza 80% swojego życia w norze. To tylko kilka ciekawych informacji jakie przekazała uczniom pani Elżbieta Kauzal. W dalszej części spotkania uczniowie rozpoznawali tropy i ślady zwierząt, a następnie samodzielnie odciskali  trop wybranego zwierzątka, który zabrali ze sobą . Na końcu uczniowie rozbiegli się po ogrodzie CEP w poszukiwaniu zaginionego skarbu.
To był wspaniały, pełen wrażeń i atrakcji dzień.  Dziękujemy serdecznie pani Elżbiecie Kauzal za podzielenie się z uczniami ogromną wiedzą na temat tatrzańskich zwierząt.

Tekst: Bernadeta Kurowska