Przegląd wydarzeń w kl. 2a

16 marca niemal wszyscy uczniowie z naszej klasy wzięli udział w XI Memoriale im. gen. Mariusza Zaruskiego. Były to pierwsze zawody, w których braliśmy udział, więc towarzyszyły nam ogromne emocje. Świetna atmosfera na stoku, doping kolegów i rodziców, motywowały, aby dać z siebie wszystko. Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję że za rok znów staniemy do rywalizacji.
W pierwszy dzień wiosny wybraliśmy się do kina na projekcję filmu pt. „To nie wypanda”, a następnie spacerkiem wróciliśmy do szkoły. Zajadając pyszne gofry i pączki słuchaliśmy ptasich treli i obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie.
Wspaniała wiosenna pogoda sprzyjała naszemu wyjściu na stok pod Nosalem. Słońce mocno grzało, a pod okiem instruktorów świetnie się bawiliśmy. Szkoda tylko, że czas tak szybko mija i trzeba było wracać do szkoły.
30 marca wybraliśmy się do teatru na spektakl pt. „Czarodziejski ołówek”.  Wszyscy byliśmy pod wrażeniem wspaniałej gry aktorskiej, pięknych kostiumów, pomysłowych rekwizytów i niesamowitych efektów specjalnych. Najważniejszy jednak był przekaz, że prawdziwa moc tkwi w nas, w naszym sercu, dobroci i przyjaźni.
Pierwszego kwietnia w naszej szkole miał miejsce Dzień bez plecaka. Nasi uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością. Książki i zeszyty przyniesione były w walizkach, garnkach, pokrowcach na instrumenty, a nawet w węglarce. Śmiechu i radości było co niemiara.

Tekst: Małgorzata Zawadzka