Pasowanie uczniów klas pierwszych

21 października 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na uczniów dzieci z klasy Ia i Ib. W obecności koleżanek i kolegów z klas drugich i trzecich, rodziców i młodszego rodzeństwa pierwszoklasiści na początku zaprezentowali krótki program artystyczny: recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a nawet „zagrali” na kredkach. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, dobrze się uczyć, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając  ramion  dzieci wielką czerwoną kredką. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny! Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy, a od swoich rodziców medale oraz „ołówek” z niespodzianką. Miłym akcentem uroczystości był wspólny słodki poczęstunek.
Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Tekst: Zofia Skowronek i Teresa Skupień