Opowieść o cichej bohaterce

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z wizytą do biblioteki przyszli trzecioklasiści, którzy z wielką uwagą wysłuchali czytanej przeze mnie poruszającej opowieści o Irenie Sendlerowej. Skromnej, bardzo mądrej, cichej bohaterce, która całe życie pomagała innym narażając przy tym swoje zdrowie i życie. Książka Anny Czerwińskiej- Rydel pt. „Listy w butelce” opowiada o tym jak siostra Jolanta każdego dnia wyprowadzała z getta warszawskiego kilkoro dzieci ratując ich życie. Lista ich imion, umieszczona w zwykłej butelce po mleku, którą Jolanta w obawie przed Niemcami zakopała pewnego dnia pod jabłonką, liczy ... niemal dwa i pół tysiąca dzieci!
Miłym akcentem na koniec spotkania było wykonanie techniką origami małego powstańca.

Tekst: Joanna Bąk