OK zeszyt na języku niemieckim

Ocenianie kształtujące „gości” w naszej szkole już od dawna. Na każdym przedmiocie nasi uczniowie oprócz standardowego tematu lekcji zapisują w zeszytach także cel lekcji, który nie musi być dla ucznia oczywisty do wyłonienia  jedynie na podstawie tematu. Idąc tą drogą, zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest w procesie nauczania i uczenia się ZESZYT UCZNIA. W związku z tym nasza nauczycielka drugiego języka obcego nauczanego w naszej szkole, tj. języka niemieckiego postanowiła wprowadzić OK zeszyt, który będzie wykorzystywany przez ucznia jako materiał pomagający w opanowaniu języka niemieckiego, uczący zapisywania użytecznych refleksji oraz śledzenia własnego procesu uczenia się. Dla nauczyciela OK zeszyt będzie pomocą przy monitorowaniu pracy uczniów i wyciągania wniosków do planowania nauczania. Także rodzice odnajdą w OK zeszycie miejsce dla siebie oraz zauważą korzyści z jego prowadzenia. Nauczyciel zaczął wprowadzenie OK zeszytu od listu zaadresowanego do ucznia, który opisuje jego wygląd i zawartość.
Idea OK zeszytu została przyjęta przez uczniów z wielkim entuzjazmem i aprobatą. Zdjęcia obrazują ich zaangażowanie przy tworzeniu własnych okładek i pierwszych stron swoich OK zeszytów do języka niemieckiego. Trzymamy kciuki za ich OK zeszyty!