Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2019

7 października świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z „różowym humorem”. W tym roku wybraliśmy do wspólnego czytania kilka fragmentów z książki Wandy Chotomskiej „Różowy balonik”. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję posłuchać opowieści balonika o jego niezwykłych przygodach ze słowami m. in. na kiermaszu z książkami, w wesołym miasteczku, czy podczas wizyty w kurniku.  Poznali historyjkę kominiarza Wróblewskiego o diable na dachu, który udawał kominiarza i ogonem w kominie majtał, bo „piekielnie lubił jak się wszyscy dookoła pieklą”. Pełne humoru teksty czytały dzieciom: dyrektor szkoły pani Aleksandra Łakomik, wychowawcy świetlicy panie Elżbieta Bobowska Wenta i Teresa Skupień oraz bibliotekarka pani Joanna Bąk. Spotkanie zakończyliśmy śpiewająco piosenką „ Różowy balonik” autorstwa W. Chotomskiej. Niezaprzeczalnie stwierdziliśmy, że głośne czytanie sprawiło nam dzisiaj wiele radości i do końca dnia mieliśmy „różowy humor”. Dziękujemy nauczycielom i wychowawcom, którzy zaangażowali się w zorganizowanie imprezy czytelniczej.
                                                                                            Tekst: Joanna Bąk