Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września - Dzień Głośnego Czytania ma wieloletnią tradycję, w Polsce został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r.                                
W tym roku zorganizowałam w bibliotece kilka spotkań, aby wspólnie na głos poczytać. Zaprosiłam do świętowania pod hasłem „Jesienne czytanie i malowanie” najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci z kl.2b z wielkim zaciekawieniem wysłuchały czytanej przeze mnie książeczki Joanny Krzyżanek pt. „ Franciszka, Ignacy i waga”. Z pouczającej i pełnej humoru opowieści dowiedziały się, że dobre uczynki są na wagę złota, a radością też można się podzielić. Poprosiłam również drugoklasistów do wykonania z papieru zakładki do książki i wymalowania jej na lekcjach plastyki według swojego pomysłu.

 
                                                                                            Tekst: Joanna Bąk