Od ziarna do chleba

21 września uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do skansenu w Zubrzycy Górnej, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Od ziarna do chleba”.  Dawna Orawa, to nie tylko piękna drewniana architektura, ale także czarny chleb i „moskol” wypiekany przez każdą gospodynię. W trakcie zajęć uczniowie zobaczyli jak młócono zboże cepami, czyszczono ziarno na przetakach, mielono je na żarnach, a następnie zarabiano ciasto i formowano „moskole”, które następnie piekło się na blasze. Dowiedzieli się jak przyrządzić najprostszy orawski posiłek. Edukatorzy opowiedzieli im także o dawnych zwyczajach związanych z przygotowaniem i wypiekiem chleba.  Mimo, iż z powodu reżimu sanitarnego zajęcia odbyły się tylko w formie pokazowej to i tak uczniowie przekonali się, że pieczywo, które tak chętnie spożywamy, zanim pojawi się na naszych stołach, musi przejść długą, wymagającą wiele pracy, drogę od ziarenka... do bochenka.
Tekst: Teresa Skupień