Obserwujemy, doświadczamy, działamy

Dnia 16 czerwca 2016 roku uczniowie klasy II c wybrali się do Kuźnic na zajęcia przyrodnicze, które przeprowadził pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego. Tematem zajęć były: tropy i ślady zwierząt. Najpierw pani podzieliła dzieci na trzy drużyny: niedźwiedzie, wilki i kozice. Zadaniem uczniów było, kierując się po śladach zwierząt, odnalezienie ukrytego skarbu. Dzieci rozbiegły się po terenie parku i po krótkiej chwili były posiadaczami pięknych zawieszek na klucze. Po powrocie do budynku TPN przyrodniczka opowiadała ciekawostki o ptakach i ssakach. Okazało się, że wiedzę na temat zwierząt posiadają również uczniowie. Następnie prowadząca zajęcia pokazała uczniom bogatą kolekcję zwierząt Antoniego Kocyana. Podczas przerwy śniadaniowej dzieci oglądnęły pouczające filmy o zakazie dokarmiania zwierząt zamieszkujących teren TPN. Na koniec zajęć uczniowie odcisnęli w plastycznej masie papierowej tropy zwierzęcych racic, łapek, palców poznanych zwierząt i wzięli je ze sobą na pamiątką spotkania. Uczniowie zawsze z wielką ochotą uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez pracowników TPN. Odkrywają tajemnice przyrody przez doświadczenie, obserwację, zajęcia w terenie.