Nie daj się nabrać ...

23 lutego 2023 roku uczniowie klas ósmych spotkali się z psychologiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zakopanem panią Lidią Albrzykowską. Temat spotkania do najłatwiejszych nie należał. Młodzież wraz ze specjalistą szukała odpowiedzi na pytania dotyczące rezygnacji z życia, radzenia sobie z uczuciem bezsilności czy niską samooceną, dylematami okresu dojrzewania. Problemem poruszanym była też żałoba... czy jest jeden sposób na jej przeżywanie. Uczniowie mieli możliwość zadania anonimowo pytania i z tej możliwości skorzystali. Czas okazał się zbyt krótki na odpowiedzi na wszystkie pytania, więc z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy.
Nie daj się nabrać – własnym myślom, przekonaniom o tym, że nie ma wyjścia, że jesteś beznadziejny ... To, że teraz nie widzisz wyjścia nie znaczy, że go nie ma... czasem po prostu trzeba zapalić światło...poczekać... .
Dziękuję wszystkim uczniom za udział w spotkaniu. Planowane jest również spotkanie dla rodziców, na które już teraz serdecznie zapraszam

Tekst: pedagog Monika Kozieł-Górecka