Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła przystąpiła w tym roku szkolnym 2016/2017 do realizacji działań podejmowanych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Zakładamy, że  wykorzystane z programu środki finansowe na zakup literatury dziecięcej i młodzieżowej będą miały pozytywny wpływ na: promocję czytelnictwa, kształtowanie pozytywnego stosunku do książki, nawyku dbania o nią i szanowania jej, rozbudzenie ciekawości, zainteresowań czytelniczych, rozwój wyobraźni i kreatywności uczniów a przede wszystkim poprawę stanu czytelnictwa w naszej szkole.
Projekty czytelnicze zaplanowane przez nauczyciela bibliotekarza we współpracy z wychowawcami klas 0-3 i nauczycielami przedmiotu przeznaczone są dla uczniów klas 0-6 i będą realizowane w ciągu całego roku szkolnego. Zostaną też włączeni rodzice i opiekunowie naszych dzieci.