Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

10 listopada zebrani w salach lekcyjnych wysłuchaliśmy muzycznej audycji pn. „Patriotyczne śpiewanie” , która powstała przy współudziale całej społeczności szkolnej.  Chóry klasowe pod kierunkiem nauczyciela muzyki s. Ewy Keffer lub wychowawców wyćwiczyły i nagrały wybrane pieśni i piosenki patriotyczne. Następnie pan Przemysław Czech nauczyciel informatyki połączył wszystkie nagrania w jedną całość i efekt wspólnej pracy mogliśmy dzisiaj usłyszeć przez szkolny radiowęzeł. W tym roku, w związku z trwającą wciąż pandemią nie mogliśmy się wszyscy spotkać w sali gimnastycznej na uroczystej akademii. Lecz ta wyjątkowa sytuacja nie przeszkodziła w tym, aby w przeddzień 11 listopada wspólnie, z radością i dumą uczcić 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Najlepiej jak potrafiliśmy to zrobić, wyśpiewaliśmy historię Polski opisaną w pieśniach i piosenkach patriotycznych. Zapraszamy do odsłuchania audycji.

Tekst: Joanna Bąk