Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademię przygotowała klasa 6b pod kierunkiem p. Haliny Bukowskiej i p. Ewy Sakowicz. Scenografię do przedstawienia wykonała p. A. Chowaniec.
Ważne miejsce w kalendarzu zajmuje dzień 11 listopada –Narodowe Święto Niepodległości. Niestety nie wszyscy Polacy wiedzą na temat historii, którą ten dzień przypomina. Przekonaliśmy się o tym podczas przedstawienia, w którym redaktorzy pytali przypadkowo napotkanych przechodniów, co sądzą o święcie 11 listopada? Występ uczniów uświetnił bardzo liczny zespół muzyczny „Ogniki radości” pod kierunkiem s. E. Keffer, który wykonał znane pieśni legionowe i patriotyczne.
10 listopada reprezentacje uczniów oraz nauczycieli z naszej szkoły wzięły udział w XXV Sztafetowym Biegu Niepodległości im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, startując przy TKCiS w Zakopanem a kończąc bieg w Szkole Podstawowej nr 4 na Olczy. W kategorii szkół podstawowych uczniowie SP3 stanęli na drugim stopniu podium. Gratulujemy! Natomiast miejsce szóste wywalczyły klasy VII oraz reprezentacja nauczycieli naszej szkoły. Brawo!
11 listopada w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości uczestniczyła reprezentacja pocztu sztandarowego naszej szkoły pod opieką p. K. Szczerby. Uroczystości rozpoczęły się przy Kwaterze Legionowej na Nowym Cmentarzu, następnie została odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i złożono urnę z piaskiem z Normandii pod Krzyżem w Miejscu Pamięci Narodowej na Krzeptówkach.