Na szkle malowane…

17 kwietnia uczniowie klasy 3a  pod czujnym okiem  pani Dominiki Mąki poznawali tajniki malarstwa na szkle. Malarstwo na szkle jest obecnie tą dyscypliną sztuki, która najbardziej kojarzy się z twórczością ludową.  Podstawowym środkiem jest stosowanie konturów wyznaczających formę obrazu oraz stosowanie barw w płaszczyznach wyznaczonych konturem. Sama technika  wykonania  takich obrazów  polega na malowaniu wewnętrznej powierzchni szyby, stosując odwrócony cykl malowania. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach plastycznych- malowania na szkle połączonych  z przekazem  tradycji ludowej. Musiały wykazać się cierpliwością, starannością i dokładnością. Dzięki wytrwałości powstały piękne, kolorowe i  niepowtarzalne obrazki. Bardzo dziękujemy pani Dominice za poświęcony czas i cenne wskazówki przekazane małym artystom.

Tekst: Małgorzata Zawadzka