Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

5 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Na bezdrożach tatrzańskich. W zawodach wzięło udział 25 uczennic i uczniów klas IV–VI ze szkół w Zakopanem, Małem Cichem, Brzegach i Kościelisku, którzy prezentowali swoje umiejętności, przywołując poetyckie i prozatorskie utwory naszego patrona.
Uwagę zwrócił wysoki poziom uczestników, spośród których jury w składzie: dr Agnieszka Jurczyńska-Kłosok i Wojciech Szatkowski, wyłoniło sześcioro zwycięzców. Nagrody ufundowane m. in. przez nieodżałowanego Michała Jagiełłę, w ubiegłym roku zasiadającego w jury konkursu, oraz Tatrzański Park Narodowy, przyznano w dwóch kategoriach – klasy IV oraz klasy V i VI. Wszyscy wykonawcy oraz ich opiekunowie również otrzymali upominki książkowe.
Dodatkowo uczestnicy mieli okazję wysłuchać krótkiego wykładu na temat tatrzańskich nazw, który wygłosiła pani Agnieszka Jurczyńska-Kłosok, a następnie zweryfikować swoją wiedzę onomastyczną podczas zajęć poprowadzonych przez pana Sebastiana Kłosoka, który przygotował konkurs wspólnie z panią Lucyną Wolską.

Honorowym Patronem konkursu jest Muzeum Tatrzańskie.

Lista nagrodzonych:

Klasy IV