Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

 
„Mam prawo żyć
Mam prawo być sobą
Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą.
Mam prawo kochać i kochanym być
Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić.


Dziecka prawa poważna sprawa
Dziecka prawa to nie zabawa”Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zorganizowaliśmy w świetlicy szkolnej spotkanie dzieci, na którym miały okazję dowiedzieć się, co to są prawa dziecka, jakie mają prawa oraz, co trzeba robić i komu zgłosić przypadki ich złamania. Okazało się, że prawa dzieci są tak samo ważne jak ich obowiązki.
Podczas prezentacji  dzieci wraz z paniami tańczyły i śpiewały  piosenkę "Prawa Dziecka", której słowa były podsumowaniem całego spotkania.

Prezentację przygotowała i przedstawiła pani Katarzyna Marusarz.