Lekcja otwarta z OK

11 lutego w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta, którą poprowadził nauczyciel języka polskiego - Sebastian Kłosok. W uczniowskich ławkach zasiedli rodzice oraz nauczyciele. Zajęcia na temat zasad ortografii miały na celu przybliżenie metod związanych z ocenianiem kształtującym, którego założenia staramy się realizować w codziennej praktyce. Pierwsza część lekcji polegała na samodzielnym odtworzeniu jak największej ilości informacji. Podzieleni na grupy „uczniowie” wspólnie przypominali sobie zasady pisowni „u-ó”, „ż-rz” oraz „h-ch”. Następnie każdy wylosował trzy wyrazy, w których ukryte były poszukiwane reguły. Wspólne objaśnianie ich pisowni pozwoliło uzupełnić brakujące informacje i stworzyć niewielką broszurkę, która może służyć, jako pomoc w powtórzeniu materiału z lekcji. Druga część zajęć polegała na praktycznym wykorzystaniu usystematyzowanej wiedzy. Zadaniem było napisanie dyktanda „O chrząszczu-malarzu”. Następnie „uczniowie” sami wymienili się między sobą pracami i sprawdzali je w oparciu o wzorcowy tekst wyświetlony na tablicy. W tym miejscu gratulujemy uczestnikom zajęć, gdyż wszyscy napisali tekst bezbłędnie! Na koniec była jeszcze możliwość spróbowania swoich sił w ortograficznej grze multimedialnej. Po zakończonej lekcji „uczniowie” podzielili się swoimi wrażeniami, a rozmowa na temat zajęć przerodziła się w ciekawą dyskusję o dzisiejszej edukacji. Spotkanie to nauczyło nas, że warto się spotykać i wato rozmawiać. Wszystkim rodzicom uczestniczącym w lekcji serdecznie dziękujemy.