Lekcja chemii na żywo

28 października w naszej szkole miało miejsce niezwykłe chemiczne widowisko. Gościliśmy  popularyzatora chemii z Wielkiej Brytanii, zajmującego się historią alchemii dr Zbigniewa Szydło, który wprowadził nas w świat chemii i dobrej chemicznej zabawy. Częstował nas dawką ogromnej energii, zarażał swoją pasją do nauki i historii chemii. Byliśmy świadkami magii jaka miała miejsce w szkolnej sali gimnastycznej. Pan Zbigniew był niesamowitym „czarodziejem”, który wyczarował na stole wulkan, a także przy pomocy muzyki, którą sam wykonywał na skrzypcach, potrafił w sekundzie zmieniać kolory roztworów. Podczas obserwowanych doświadczeń w sali panowała gorąca atmosfera, nie zabrakło wybuchów, wystrzałów i innych efektów chemicznych.
Serdecznie dziękujemy dr Szydło za poświęcony czas i przygotowanie ciekawych, pasjonujących i owocnych zajęć w naszej szkole.

Tekst: Paulina Zwijacz