Kulinarne poniedziałki w świetlicy klasy 1b

Uczniowie klasy 1b mogą w poniedziałki na zajęciach świetlicowych nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat  odżywiania, ale także zdobyć umiejętności kulinarne. Pani Marlena Kałużniak nazwała ten dzień w świetlicy szkolnej "kulinarnymi poniedziałkami". Ostatnio uczniowie rozmawiali o wartościach odżywczych owoców. Zaczęli od rebusów i łamigłówek dotyczących owoców i potraw z nimi, a po ich omówieniu sprawdzili, ile zapamiętali, wykonując quiz na platformie Kahoot. Zwieńczeniem teorii było przejście do praktyki.  Uczniowie z pomocą  pani Marleny zrobili ciasto na naleśniki, które usmażyli i skonsumowali z ulubionymi owocami. Drugi przepis, którego wykonania się podjęli, dotyczył mleczno-bananowych koktajli. Przed nimi jeszcze wiele kulinarnych przygód pełnych wybornych smaków i witamin!

Tekst: Marlena Kałużniak