Kto czyta, wie więcej – Szkolny Konkurs Czytelniczy dla klas drugich

O tym, że warto czytać naszych uczniów nie trzeba szczególnie przekonywać. Konkursy czytelnicze organizowane przez bibliotekę szkolną przeszły na stałe do kalendarza szkolnego. Rozwijają zainteresowania czytelnicze, zachęcają do sięgnięcia po tradycyjną książkę papierową na przekór nośnikom elektronicznym. W tym roku każda klasa druga czytała inną lekturę i pisała test sprawdzający jej znajomość. W regulaminie konkursu znalazły się  książki, w których bohaterami były zwierzęta: W. Chotomska „Pięciopsiaczki”, H.Lofting „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, E. Szelburg- Zarembina „Najmilsi”, G. Knutsson „Przygody Filonka Bezogonka”. W konkursie wzięło udział 72 uczniów.
Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Czytelniczego„ Kto czyta, wie więcej” otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy a pozostali uczestnicy słodkie nagrody pocieszenia. Organizatorki konkursu panie J. Bąk i B.Kurowska dziękują Radzie Rodziców za sfinansowanie przedsięwzięcia.

Klasa IIa
1 miejsce Hanna Zarzycka i Aniela Masny