Konkurs czytelniczy dla klas III

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas III do udziału w konkursie czytelniczym „Wesołe przygody Pippi Pończoszanki”

• Konkurs odbędzie się w listopadzie w ustalonym terminie.
• W konkursie wezmą udział uczniowie kl. IIIa i IIIb.
• Każdego uczestnika konkursu obowiązuje znajomość treści jednej z podanych książek Astrid Lindgren: „ Pippi Pończoszanka”, „Pippi wchodzi na pokład” lub „Pippi na Południowym Pacyfiku”. Wybraną lekturę należy przeczytać do 3.11.2019r.
• Konkurs przebiega w dwóch etapach:
I etap ( indywidualny)- na wyznaczonej lekcji uczniowie w formie pisemnej będą odpowiadać na pytania wykazując się znajomością i rozumieniem treści lektury.
O zwycięstwie zadecyduje suma uzyskanych punktów.
II etap zespołowy- na wyznaczonych lekcjach uczniowie podzieleni na zespoły będą wykonywać pracę plastyczną związane z treścią konkursowej lektury ( format papieru A1, dowolna technika plastyczna).
Dla zwycięzców czekają nagrody!
                                                              Bibliotekarka Joanna Bąk