Klasa IIa z wizytą w Miejskiej Bibliotece

Uczniowie klasy 2a byli z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem. Podczas spotkania, które poprowadziła p. Katarzyna Cukier mieli możliwość zapoznać się z nowym przyjaznym dziecku wnętrzem biblioteki, obejrzeć bogaty księgozbiór, zaznajomić się z elektronicznym katalogiem. Rozmawiali o czytaniu i książkach. Stworzyli mapę myśli, „na co zwracam uwagę, gdy chcę wypożyczyć książkę”. Dla wielu dzieci to pierwsza wizyta w tym miejscu, ale nie ostatnia- zapewniły. Przyprowadzą tutaj swoich rodziców.

Z zeszytu ucznia:
Cel: Napiszę notatkę o wizycie w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
         Dnia 16 marca klasa IIa wybrała się do biblioteki na ul. Łukaszówki. Był tam wielki stół a za nim pełno książek. Na żółto były zaznaczone książki dla dzieci od 4-7 lat. Na zielono książki od 8-11 lat, na niebiesko od 12-16, a na czerwono od 18-21 lat. Wypożyczać można książkę z opiekunem. Mama lub tata musi pokazać dowód osobisty. Kiedy pani zobaczy, że regularnie oddajesz książki pozwoli ci wypożyczyć nawet 6 książek!
                                                                                            Natalia Klimek 2a

Dnia 16 marca 16r. klasa IIa wybrała się do Biblioteki Miejskiej. Dowiedzieliśmy się tam, że można wypożyczać książki, bawić się w bawialni, wspinać na ściance. Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku. Można wejść na stronę internetową biblioteka miejska Zakopane katalog online.
                                                                                          Mateusz Klimek 2a