Karate - pusta ręka

Dnia 6.03.2019r. uczniowie klasy 2b podczas lekcji wychowania fizycznego, spotkali się z sensei Grzegorzem Popiołkiem. Trener pokazał im wiele ciekawych ćwiczeń i zabaw, które przeprowadza się w trakcie zajęć, podkreślając, że karate traktowane jako sport, ma bardzo dobry wpływ na ich rozwój. Rozwija sprawność fizyczną, uczy skupienia i koncentracji na jednym zadaniu w danym momencie. Karate uczy również pokory, bo im wyższy pas, tym  osoba powinna  bardziej pokorna i godna naśladowania. Techniki karate  stosuje się i doskonali w  sali gimnastycznej, pod opieką trenera. Dziękujemy serdecznie panu Grzegorzowi, że znalazł czas i przeprowadził bardzo ciekawą lekcję wychowania fizycznego i życia, a uczniów zachęcił do uprawiania tej dyscypliny sportowej.
                                     Tekst: Bernadeta Kurowska