IX MEMORIAŁ IM. GEN. MARIUSZA ZARUSKIEGO

W dniu 1 marca 2019r. odbył się już dziewiąty Memoriał im. gen. Mariusza Zaruskiego w narciarstwie alpejskim. Współorganizatorami naszej szkolnej, sportowej imprezy byli: Urząd Miasta Zakopane, Polskie Koleje Linowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na Polanie Gubałówka, na starcie zameldowało się 129 zawodników podzielonych na kategorie wiekowe oraz kategorie: amator i zawodnik. W tym roku po raz pierwszy wystartowali uczniowie snowboardziści. Każdy zawodnik dawał z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Po zjeździe na każdego narciarza czekał ciepły posiłek w restauracji Tarasy.
Natomiast obok szkoły uczniowie mogli skorzystać ze słodkich atrakcji, które zaproponowała firma Wawel. Część oficjalną rozpoczął śpiew szkolnego zespołu "Ogniki Radości" pod kierunkiem siostry Ewy Keffer. Następnie uczniowie klasy 8b Joanna Jaźwiec i Kamil Szpunar, przygotowani przez panią Ewę Sakowicz, przybliżyli nam sylwetki żołnierzy polskiego powojennego podziemia upamiętniając Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Punktem kulminacyjnym naszej sportowej imprezy była gala wręczenia pucharów, medali i nagród zawodnikom. Swoją obecnością zaszczycili nas: proboszcz parafii oo. Bernardynów na Bystrem ojciec Antoni, zastępca naczelnika TOPR pan Mieczysław Ziach, komandor Yacht Klubu Polski Zakopane Janusz Puchała, przedstawiciel PKL pani Marta Łukaszczyk, przedstawiciel TPN pan Dariusz Giś.
Pani dyrektor Elżbieta Konopka serdecznie podziękowała wszystkim Darczyńcom i Sponsorom za ogromny Dar Serca, bezinteresowną pomoc i ufundowanie nagród rzeczowych dla każdego zawodnika: Radzie Rodziców, proboszczowi parafii pw. św. Antoniego na Bystrem, pani Patrycji Łapińskiej, państwu Gabrielii i Łukaszowi Nawalaniec, pani Danucie Bukowskiej, rodzicom z klasy 2b, państwu Katarzynie i Stanisławowi Lassak, państwu Kazimierze i Piotrowi Sieczka, państwu Annie i Józefowi Gąsienica - Mracielnik, państwu Marii i Maciejowi Wojtowicz, państwu Małgorzacie i Krzysztofowi Ustupskim- Kaźmik, państwu Joannie i Andrzejowi Gut, państwu Elżbiecie i Rafałowi Skarbek- Malczewskim, państwu Małgorzacie i Zbigniewowi Adamczyk oraz rodzicom, którzy pragnęli pozostać anonimowi.
Pani dyrektor skierowała podziękowanie za nieocenione wsparcie  do przedstawicieli instytucji i firm: PKL, TOPR, firmy Wawel, Ziaja, Spółki "Polskie Tatry" S. A., Alpin Sport, Osteomed, MOSIR i " Słodki Kącik". Podziękowała również nauczycielom i pracownikom szkoły za poświęcony czas i włożone serce w przygotowanie zawodów, w szczególności: pani Ani Chowaniec, pani Aleksandrze Gąsienica Marcinowskiej, siostrze Ewie Keffer, pani Bernadecie Kurowskiej, pani Sabinie Miś, pani Ewie Sakowicz, panu Pawłowi Serwatowiczowi, pani Teresie Skupień, panu Marcinowi Szczerbie, pani Małgorzacie Zawadzkiej. 
Już teraz serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w X Memoriale Zaruskiego w 2020r.
                                                                                    Tekst: Bernadeta Kurowska

Fotogaleria