I półrocze w klasie 1a

Dopiero witaliśmy nowy rok szkolny, a już za nami pierwsze półrocze. W tym czasie uczyliśmy się współdziałania w grupie, przestrzegania praw i zasad, aktywności ruchowej, estetyki i aktywności twórczej oraz poprawnej mowy i logicznego myślenia. W klasie I „a” wcale nam się nie nudzi i nikt nie marudzi. Bardzo lubimy „Czytanie na dywanie” . Poznajemy legendy polskie oraz bohaterów różnych książek. Sami też chętnie czytamy i jesteśmy częstymi gośćmi szkolnej biblioteki. Na zajęciach plastyczno- technicznych kreatywnie i  z precyzją tworzymy, co tylko zechcemy. Frajdę z tego wielką mamy, kiedy wspólnie się oceniamy. Uwielbiamy wycieczki, spacery, wyjścia do teatru oraz zajęcia na świeżym powietrzu.  Już nie możemy się doczekać wiosny! Wtedy częściej będziemy wychodzić do parku i obserwować jak przyroda budzi się do życia. Póki co wykonaliśmy nasze pierwsze samodzielne lapbooki o elementach przyrody ożywionej i nieożywionej. To była świetna praca w zespołach! Po feriach dalej działamy! Mamy mnóstwo świetnych pomysłów, które będziemy realizować.
                                                                                                                           Tekst: Małgorzata Zawadzka