Gala wręczenia statuetek Gloria 2019

10 stycznia w sali obrad Urzędu Miasta Zakopane uroczyście zakończyliśmy XVI Konkurs Jasełek Gloria 2019. Podczas dwudniowych przesłuchań na naszej szkolnej scenie wystąpiło pół tysiąca młodych artystów ze szkół podstawowych i przedszkoli. Najwyższe wyróżnienie konkursu drewnianą statuetkę anioła oraz nagrody i pamiątkowe dyplomy wyróżnionym grupom wręczali wiceburmistrz p. Agnieszka Nowak- Gąsienica, Starosta Tatrzański p. Piotr Bąk, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie p. Bożena Bryl oraz proboszcz Parafii p.w. św. Antoniego na Bystrem o. Antoni Kluska.
Pani Joanna Staszak podsumowała konkurs podkreślając, iż komisja jurorów po uważnym obejrzeniu i rzeczowym omówieniu wszystkich 17 przedstawień jasełkowych uznała jednogłośnie, że poziom artystyczny tegorocznych  prezentacji  był bardzo wysoki i wyrównany. Złożyła serdeczne podziękowania nauczycielom, katechetom, instruktorom za ogromny wysiłek włożony w przygotowanie widowisk jasełkowych (autorskich scenariuszy, scenografii, kostiumów, oprawy muzycznej i choreograficznej). Jurorzy wyrazili nadzieję, że Konkurs Jasełek Gloria, który objął swoim zasięgiem nie tylko Zakopane lecz gminę Kościelisko i gminę Poronin będzie nadal tak wspaniale organizowany przez naszą szkołę, aby zachęcać dzieci do kultywowania pięknych podhalańskich i zarazem polskich tradycji bożonarodzeniowych.

Organizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez wsparcia i życzliwości wielu ludzi „ dobrych aniołów”, którym  z całego serca dziękujemy.
Dyrektor Szkoły p. Elżbieta Konopka serdecznie dziękuje burmistrzowi miasta, staroście tatrzańskiemu i proboszczowi parafii św. Antoniego na Bystrem za ufundowanie cennych nagród rzeczowych. Podziękowania kieruje do p. Janusza Jędrzejowskiego i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara za wyrzeźbienie drewnianych statuetek aniołów. Dziękuje również za upominki dla uczestników konkursu, które przekazali Tatrzański Park Narodowy i Muzeum Tatrzańskie. Poczęstunek dla wszystkich artystów zapewnił szkolny sklepik Słodki Kącik a profesjonalne nagłośnienie firma pana Marka Wacławskiego- dziękujemy.
Pani Dyrektor serdecznie dziękuje jurorom za poświęcony czas, trud, zaangażowanie i odpowiedzialną pracę w komisji podczas dwóch dni przesłuchań. Dziękuje wszystkim nauczycielom , a w szczególności Joannie Bąk, Teresie Skupień, Małgorzacie Zawadzkiej, Annie Chowaniec, Marlenie Kałużniak, Marcie Ustupskiej – Podsiadło, Aleksandrze Gąsienica- Marcinowskiej, Elżbiecie Bobowskiej-Wenta, Katarzynie Chowaniec- Trebuni  za poświęcony czas przy organizacji konkursu,  pracownikom szkoły SP3 za nieocenioną pomoc, naszym uczniom za obsługę grup i świetnej szkolnej widowni.

Komisja oceniająca XVI Konkurs Jasełek GLORIA 2019 w składzie: przewodniczący: Krzysztof Trebunia- Tutka; członkowie: Joanna Staszak, o. Antoni Kluska, Rafał Gratkowski na posiedzeniu w dniu 09.01.2019r. wydała następujący werdykt:

Kategoria tradycyjna dzieci młodsze:

I  miejsce  Szkoła Podstawowa im. Antoniny Tatar w Suchem
II miejsce  Przedszkole Niepubliczne im. bł. ks. Bronisława Markiewicza
                   w  Poroninie
III miejsce Gminne Przedszkole Publiczne w Poroninie
IV miejsce Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Kościelisku

Kategoria tradycyjna dzieci starsze

I miejsce   Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bronisława Czecha w Zakopanem  
II miejsce  Szkoła Podstawowa nr 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zakopanem
III miejsce  Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Skupnia- Florka w Gliczarowie Górnym

Kategoria współczesna dzieci młodsze

I miejsce Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Heleny Marusarzówny w Zakopanem
II miejsce Przedszkole nr 3 im. Karola Szymanowskiego w Zakopanem
III miejsce Przedszkole nr 7 im. Kazimierza Przerwy –Tetmajera w Zakopanem
IV miejsce Społeczna Szkoła Podstawowa im. Josepha Conrada STO w Zakopanem

Kategoria współczesna dzieci starsze

Nagroda specjalna Starosty Tatrzańskiego za najlepszy autorski scenariusz w kategorii jasełek współczesnych i profesjonalną grę aktorską Szkoła Podstawowa w Małem Cichem

I miejsce Szkoła Podstawowa im. Legionistów Polskich w Poroninie
II miejsce ex aequo Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Heleny Marusarzówny w Zakopanem
III miejsce – nie przyznano
IV miejsce ex aequo Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem oraz Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem

Nagroda specjalna Proboszcza Parafii p.w. św. Antoniego na Bystrem za oryginalny scenariusz i czytelny przekaz ewangeliczny Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kasprowicza
w Zakopanem

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:
- za śpiew i taniec: Staś Orlicki Przedszkole nr 7
-za grę aktorską: Martyna Kowalczyk Przedszkole nr 3, Natalia Bobak Szkoła Podstawowa w Poroninie, Julian Fidelus Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 , Hanna Rabiasz Szkoła Podstawowa nr 3 w Zakopanem, Gabrysia Stasik Szkoła Podstawowa w Małem Cichem, Andrzej Gał Przedszkole Niepubliczne w Poroninie
- za śpiew Laura Karpiel Przedszkole Niepubliczne w Poroninie 
- za grę na skrzypcach: Zosia Naglak Szkoła Podstawowa nr 2 w Zakopanem
- za grę na dudach Franek Topór-Futer Szkoła Podstawowa nr 3w Zakopanem

Wyróżnienie  Proboszcza Parafii p.w. św. Antoniego na Bystrem za śpiew solowy dla Urszula Mrowca- Kuscorz i  Aniela Mrowca- Kuscorz Szkoła Podstawowa nr 3 w Zakopanem

                                                                                                                 
Gratulujemy wszystkim wykonawcom i serdecznie już dziś zapraszamy na 17 edycję konkursu Jasełek Gloria 2020!

Fotogaleria:

I dzień - jasełka tradycyjne

II dzień - jasełka współczesne

III dzień - rozdanie nagród