„Edukacja jest najpotężniejszą bronią, której możesz użyć, by zmienić świat”

14 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Nauczyciela, którą przygotowali uczniowie klasy 8c i 4a pod kierunkiem nauczycieli Anny Chowaniec, Patrycji Piechuty Solik, Agnieszki Rafacz oraz Pauliny Zwijacz. Uroczystość rozpoczęła się od odczytania listu skierowanego do nauczycieli, w którym uczniowie podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie i troskę. Potem nastąpiła część artystyczna i młodzi aktorzy odegrali kilka humorystycznych scenek z życia szkolnego. Występ uświetniły piosenki klasowego chóru z 4a, któremu akompaniowała na gitarze wychowawczyni. Widzowie nagrodzili artystów gromkimi brawami. Bardzo miłym akcentem spotkania były wręczane nauczycielom okolicznościowe kartki, wykonane własnoręcznie przez uczniów klas piątych.

Po zakończonej akademii uczniowie rozeszli się do sal, aby ze swoimi wychowawcami wspólnie świętować ten uroczysty dzień.

Tekst: Anna Chowaniec