Drugoklasiści na Rajdzie Zaruskiego

24.10.2022r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rajdzie Zaruskiego. Dzieci z klasy 2a i 2b wraz z wychowawczyniami- Teresą Hoły i Bogusławą Rapacz wybrały się na spacer śladami Mariusza Zaruskiego. Podeszły pod Pomnik „Ratowników Górskich” przy ulicy Zaruskiego, którego autorem i wykonawcą był Władysław Hasior, a następnie pod Willę Krywań, gdzie mieszkali państwo Zaruscy. Następnie zwiedzili Hotel Aries- dawny Dom Turysty im. gen. Mariusza Zaruskiego. Spacerując dalej dotarli pod Dworzec Tatrzański- pierwszą siedzibę TOPR-u. Wycieczkę zakończyli na Pęksowym Brzyzku przy symbolicznej mogile naszego patrona, gdzie zapalili znicze. 
Następnego dnia uczniowie udali się do siedziby Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego utworzonego w 1909 przez Zaruskiego. Pan Maciej Jakubiak – ratownik TOPR-u opowiadał dzieciom o odpowiedzialnej pracy ratowników, pokazywał sprzęt wykorzystywany podczas akcji i przypomniał wszystkim o ważnych zasadach bezpiecznego zachowania się w górach.
Dziękujemy panu Maciejowi za poświęcony czas, a dyrekcji i pracownikom Hotelu Aries za ufundowanie nagród na klasowy konkurs wiedzy o gen. Mariuszu Zaruskim.

Tekst: Anna Matanyj