Dodatkowe zajęcia świetlicowe.

W każdy wtorek uczniowie zapisani do szkolnej świetlicy biorą udział w lekcjach pływania pod czujnym okiem instruktorów z COS-u. Zajęcia te pozwalają opanować podstawowe umiejętności pływackie, dostarczając przy tym dzieciom wiele radości i satysfakcji. Pływanie korzystnie wpływa na rozwój organizmu, podnosi ogólną sprawność fizyczną oraz pomaga utrzymać prawidłową postawę ciała. Ponadto, kształtuje szereg pozytywnych cech osobowości, takich jak: odwaga, zdyscyplinowanie, systematyczność.
Natomiast w piątki grupa uczniów wraz z przewodnikiem tatrzańskim wyrusza na krótkie wycieczki w teren lub do zakopiańskich muzeum.
Ze względu na brak śniegu dopiero w drugiej połowie grudnia odbyła się pierwsza lekcja nauki jazdy na nartach. Zajęcia prowadzone były na stoku pod Nosalem. Wbrew pozorom jazda na nartach wcale nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać (o czym przekonali się uczestnicy zajęć). Wymaga ona ogromnego skupienia oraz znacznego wysiłku. Na szczęście, dzięki wielkiej determinacji oraz fachowej pomocy panów instruktorów, każdemu udało się w mniejszym lub większym stopniu opanować sztukę wyjazdu wyciągiem orczykowym i samodzielnego zjazdu stylem „dowolnym”.

Opracowała: M. Zawadzka