Czy zimą dzieci w świetlicy się nudzą?

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
Szczypie w nosy, szczypie w uszu
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
Wichrem w pola gna!
Nasza zima zła!

 
Zimą w świetlicy szkolnej, kiedy nie można pograć w piłkę na boisku ani korzystać z placu zabaw, uczniowie rozwijają inne swoje talenty. Codziennie wykonują różne prace plastyczne i dekorują nimi gazetki klasowe oraz szkolne. Dzieci nie lubią siedzieć za długo w jednym miejscu, więc muszą pobiegać i poskakać w sali gimnastycznej. Po takiej porcji ruchu dobrze jest pobawić się w coś innego. Powodzeniem cieszą się zabawy integracyjne ze śmiechem i rywalizacją, gry planszowe oraz scenki teatralne. Dzieci lubią wytężać też swój umysł podczas zgadywanek literowych i innych. Aby wyciszyć emocje, czytamy książki i oglądamy filmy o tematyce świątecznej wykonując jednocześnie ozdoby choinkowe. Uczniowie są bardzo kreatywni, wymyślają swoje zabawy, np. tańce góralskie, gry planszowe, zabawy w szkołę. Dzieci lubią świetlicę szkolną i niechętnie z niej wychodzą.


Tekst: E. Bobowska