Co robimy w świetlicy zimą?

Zimą dzieci w świetlicy nie nudzą się. Ten czas wykorzystujemy na rozwijanie zainteresowań uczniów i zabawy integracyjne. Uczniowie bardzo lubią malować farbami, dlatego często wykonujemy obrazki, którymi na bieżąco dekorujemy gazetki. Codziennie czytamy na dywanie lektury wypożyczone w bibliotece szkolnej rozwijając w ten sposób zainteresowania czytelnicze dzieci. Oczywiście odrabiamy także zadania domowe. Dzieci lubią wykonywać wszelkie prace ręczne wymyślone przez panie, ale także mają wiele wspaniałych własnych pomysłów. Popularnością cieszą się gry planszowe oraz karty „Piotruś”. Staramy się codziennie wyjść do sali gimnastycznej, aby pograć w „Zbijaka” i ulubioną przez chłopców piłkę nożną. Poznajemy nowe zabawy integracyjne, gramy w „Kim jestem?”. Ostatnio robiliśmy ozdoby z masy solnej i  papieru oraz ubraliśmy choinkę.
Tekst Elżbieta Bobowska