Bieg po zdrowie

Uczniowie z klasy IVa z wychowawczynią na czele- panią Marleną Kałużniak- zaczęli w tym roku swój bieg po zdrowie. Na lekcjach wychowawczych przedyskutowali już tematy dotyczące szkodliwości e-papierosów, segregacji śmieci, zdrowego odżywiania, czy prawidłowej postawy ciała. Wspólnie ćwiczyli także swoją koncentrację podczas zajęć mindfullness, prowadzonych przez panią Paulinę Obtułowicz. Nawet sam św. Mikołaj wiedział, że klasa IVa promuje zdrowy styl życia i obdarował każdego wspaniałą butelką filtrującą wodę. W ten sposób zaszczepiamy w sobie zdrowy nawyk picia wody, oszczędzamy, gdyż jeden wymienny filtr zastępuje 300 półlitrowych butelek PET, dzięki czemu do środowiska nie trafia rocznie ok.26 kg plastiku. Wie o tym także słynny mieszkaniec Podhala- Daniel Józef Kuczaj, który pod pseudonimem Qczaj zachęca w zabawny sposób Polaków do ćwiczeń i poleca butelki filtrujące wodę. Przyłączamy się do Qczaja i biegniemy po zdrowie!
                                                                                                    Tekst: Marlena Kałużniak