Anoreksja i bulimia zagrożenia XXI wieku

8 maja 2019r. w naszej szkole odbyły się zajęcia dla uczniów klas 7-8 na temat anoreksji oraz bulimii prowadzone przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Zakopanem panią Sabinę Budz.
Na początku uczniowie wypełniali ankietę dotyczącą samooceny. Potem prelegentka przedstawiła prezentację multimedialną o przyczynach, objawach, leczeniu anoreksji i bulimii. Uczniowie dowiedzieli się, że te choroby są przede wszystkim zaburzeniami psychicznymi. Na zakończenie uczestnicy zajęć pracując w dwóch grupach mieli za zadanie podać przykłady jak skutecznie pomóc osobie chorej na bulimię lub anoreksję.

Tekst: Kasia i Kinga z kl. 7b