7a sprząta Tatry

W czwartek 12.10.2017r. klasa 7a wraz ze swoim wychowawcą panem Marcinem Szczerbą wzięła udział w akcji „Sprzątanie świata” organizowanej przez Tatrzański Park Narodowy. O godz. 8.00 wraz z przewodnikiem tatrzańskim grupa wyruszyła w wyznaczony przez organizatora rejon, aby pozbierać zalegające na szlaku śmieci. Trasa wiodła od ulicy Przewodników Tatrzańskich, Drogą pod Reglami do Doliny Strążyskiej. Po czterech godzinach ciężkiej pracy worki zostały wypełnione śmieciami, pozostawionymi przez turystów.  Następnie uczniowie udali się na Polanę Rogoźniczańską, gdzie przy wspólnym ognisku spotkali się z pozostałymi uczestnikami akcji.
Z relacji uczniów:
- dowiedzieliśmy się, że zostawiając śmieci i różne odpadki na górskich szlakach możemy w dużym stopniu zaszkodzić zwierzętom i roślinom w ich naturalnym środowisku.

Napisał: Marcin Szczerba