7 grudnia Zakopiańskie Mikołajki

Już po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w tej plenerowej imprezie. Na świątecznym kiermaszu prezentowaliśmy tradycyjne ozdoby świąteczne wykonane ręcznie według rodzinnych zwyczajów i tradycji. Uczniowie pod opieką wychowawców i ze wsparciem rodziców, przygotowali świąteczne zdobienia z lokalnych produktów i surowców wykorzystując techniki decoupage, papier mache oraz scrapbooking. Oprócz pachnących pierników, kolorowych baniek z cekinami, malowanych aniołów, stroików, w sprzedaży znajdowały się również m.in. domowy bigos i herbata, ciasta oraz półksiężyce z orzechami. Dochód ze sprzedaży w całości został przekazany samorządowi uczniowskiemu, który w najbliższym czasie zdecyduje na jaki cel przeznaczy te pieniądze. Na plenerowej scenie zaprezentowali się także śpiewająco uczniowie naszej szkoły wykonując kolędę „ Maleńka miłość”.
                                                                                                                                      Tekst: Patrycja Solik