31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

29 stycznia 2023 roku odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „ Chcemy wygrać z sepsą”. W tę akcję zaangażowali się nasi ósmoklasiści. Uczniowie podzielili się na grupy i wraz z rodzicami spacerowali po ulicach Zakopanego, zbierając od przechodniów pieniądze do puszek. Wszystkim udało się zgromadzić bardzo duże sumy. W Szkole Podstawowej nr 5, gdzie było zakończenie akcji, naszych wolontariuszy powitała gorąco Pani Marianna Matuszyk – koordynatorka z naszej szkoły. Każda para wolontariuszy otrzymała pamiątkowy dyplom. Gratulujemy i serdecznie dziękujemy każdemu, kto zaangażował się i wsparł akcję, czyniąc dobro dla małych i dużych. Będziemy pomagać „ do końca świata i jeden dzień dłużej ”.

Tekst: Karolina Kapel 8b